MEIE VEEBIPOOD ON AVATUD ! OSTA MEIE TOOTEID OTSE VEEBIST pood.tuuljakodu.ee !

Rahvuslikud tekstiilid

See on teema, mis hõlmab maa ja rahva ajalugu. Rahvarõivad ja nende lisandid, kodutekstiil ja tarbeesemed millele on lisatud rahvakultuurist inspireeritud detail või ornament.
Majas töötab praktilise kogemusega rahvusliku käsitöö valmistaja, kes on õppinud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu erinevatel tekstiili ja rahvarõivastega seotud kursustel oma ala meistrite käe all ning omab kogemust nii rahvarõivaste valmistamisel kui ka vanade esemete taastamisel.
Tellimise peale valmivad kirivööd, poogad, võrkvööd, sukapaelad, pilu-, madal- ja ristpiste tikandid rahvarõivaesemetele ja kodutekstiilidele ning õmmelda saab lasta rahvarõivad nii naistele kui ka meestele.
Pikaajaline huvi rahvarõivaste vastu on kasvatanud ka väikese kogu selle teemaga seotud kirjandusest. Sealt võib leida rahvarõiva mustreid ja lõikeid alates esimesest Eesti ajast. Ning kui kirjalikest allikatest jääb puudu, on olemas ka oskus ning kogemus muuseumi fondidega  töötamisel ja sidemed oma ala meistritega nõu küsimiseks.
    Rahvarõivaste valmistamine on rohkem nagu missioon, kvaliteetne töö on aeganõudev, õiged materjalid kallid ja pole palju neid, kes seda tööd vääriliselt hinnata oskavad. Seega saab iga tellija valida kui autentset eset ta vajab ja osta suudab. Võimalik on asendada käsitsi valmistatud kangas masinkootud kangaga, kasutada poest ostetud pitsi ja vabrikus kedratud ning värvitud lõngu. Kui aga ikkagi tahta täpselt sellist eset nagu muuseumis, siis tuleb ise see töö ette võtta ja mõnd rahvarõiva tükki muserdades tajud, kui palju aega, tahtmist ja korrektsust see töö sinult nõuab.